Search

VvOCM Vereniging van Oefentherapeuten

Nieuws

Word lid van VvOCM

Advies ZIN: vergoeding ernstige reumatoïde artritis

Advies ZIN: vergoeding ernstige reumatoïde artritis

woensdag 20 maart 2024 / Categorieën: Niet-leden

Mensen met ernstige reumatoïde artritis (RA) functioneren beter in hun dagelijks leven dankzij langdurige, persoonlijke en actieve oefentherapie. Zorginstituut Nederland adviseert de minister dan ook om deze zorg te vergoeden uit het basispakket van de zorgverzekering. Bij instemming gaat de vergoeding waarschijnlijk in per 1 januari 2025. 
 
Het positieve advies van het Zorginstituut is gebaseerd op de onderzoeksresultaten van het eind 2023 afgeronde L-Extra project. Hierin is onderzocht of langdurige oefentherapie (kosten)effectief zou zijn bij ernstige reumatoïde artritis.  
 
VvOCM was bij dit onderzoek betrokken vanuit het consortium. 
 
Meer lezen? Zie het nieuwsbericht gedeeld door Zorginstituut Nederland. 
 

Vorige artikel Wat weet jij over beperkte gezondheidsvaardigheden?
Volgende artikel Uitnodiging: online kwartaalsessies

Nieuwsbrieven

Ben je op zoek naar eerdere nieuwsbrieven van VvOCM, stuur dan een mail naar info@vvocm.nl