Search

VvOCM Vereniging van Oefentherapeuten

Nieuws

Word lid van VvOCM

Agenda Fysiotherapie en Oefentherapie 2025 aangeboden aan politici

Agenda Fysiotherapie en Oefentherapie 2025 aangeboden aan politici

maandag 15 maart 2021 / Categorieën: Niet-leden

VvOCM-directeur Viola Zegers en KNGF-voorzitter Guido van Woerkom hebben tijdens een online bijeenkomst op 11 maart de Agenda Fysiotherapie en Oefentherapie 2025 aangeboden aan Tweede Kamerleden.

 

Toelating basisverzekering

Aanwezig waren Bart Smals (VVD), Vera Bergkamp (D66), Attje Kuiken (PvdA) en Mirjam Bikker (ChristenUnie). Viola Zegers en Guido van Woerkom vroegen aandacht voor fysiotherapie en oefentherapie als noodzakelijke zorg met een groot besparingspotentieel. Fysiotherapie en oefentherapie zouden voor iedereen toegankelijk moeten zijn, maar zijn nog steeds niet volledig opgenomen in de basisverzekering. De meeste patiënten met chronische aandoeningen moeten hun eerste twintig behandelingen zelf betalen of aanvullend verzekeren, terwijl er voldoende wetenschappelijk bewijs is voor de effectiviteit van fysio- en oefentherapie.

 

Kamerleden spreken intenties uit

De aanwezigen openden gezamenlijk de enveloppe met daarin de Agenda Fysiotherapie en Oefentherapie 2025, waarna de aanwezige Kamerleden alle vier hun intenties met betrekking tot fysio- en oefentherapie uitspraken. Je kunt de hele bijeenkomst hier terugzien.

 

Belangrijkste conclusies

  • Preventie staat hoog op de agenda.
  • Paramedici moeten een belangrijke rol krijgen in de regionalisering.
  • Zorgverzekeraars moeten worden aangespoord om dat te realiseren.
  • Er is een opening om door te praten over het terugbrengen van fysio- en oefentherapie in de basisverzekering.

 

Vervolg

Alle aanwezige Kamerleden gaven te kennen snel met KNGF en VvOCM om tafel te willen om verder te praten over de aangeboden Agenda.

 

Bekijk de Agenda Fysiotherapie en Oefentherapie 2025

Vorige artikel Deelname onderzoek herstelzorg niet verplicht
Volgende artikel ADVERTORIAL: Wegens succes herhaald: LSVT BIG cursus

Nieuwsbrieven

Ben je op zoek naar eerdere nieuwsbrieven van VvOCM, stuur dan een mail naar info@vvocm.nl