Search

VvOCM Vereniging van Oefentherapeuten

Nieuws

Word lid van VvOCM

Nieuws

Flexibele beweegprogramma's nodig voor jonge mensen met dementie

vrijdag 5 december 2014 / Categorieën: Niet-leden

Omdat mensen die op jonge leeftijd dementie krijgen veelal een druk leven hebben, bijvoorbeeld met nog jonge kinderen, blijkt het lastig hen te betrekken bij bewegingsonderzoek. Dat merkte Astrid Hooghiemstra tijdens haar promotieonderzoek. Daarom beveelt zij wetenschappers aan om toekomstige beweegprogramma’s flexibel aan te bieden: inpasbaar in het leven van de patiënt. Een antwoord vinden op de vraag of beweging een positieve invloed heeft op de symptomen van dementie bij jonge mensen, is namelijk relevant voor deze vooralsnog ongeneeslijke ziekte. Hooghiemstra promoveerde 3 december bij VU/VUmc.

 

Lees het complete bericht op www.medicalfacts.nl
Vorige artikel Vergoedingenoverzicht 2015
Volgende artikel Nationale Gezondheidsbeurs 5 t/m 8 februari 2015