Search

VvOCM Vereniging van Oefentherapeuten

Nieuws

Word lid van VvOCM

Oefentherapeutische zorg daalt met 65% door coronacrisis

Oefentherapeutische zorg daalt met 65% door coronacrisis

donderdag 10 december 2020 / Categorieën: Niet-leden

VvOCM werkt met het Nivel samen om oefentherapeutische zorg tijdens de coronapandemie in kaart te brengen. De nieuwste factsheet van het Nivel geeft een overzicht van de gevolgen van de coronapandemie en de daaropvolgende coronamaatregelen op de oefentherapeutische zorg in de periode half maart tot september 2020.

Belangrijke conclusies:

  • De oefentherapeutische zorgconsulten zijn gedaald tot 65% van het aantal consulten voor de corona-uitbraak.
  • Startconsulten namen tijdens de lockdown af met 90%. Hierna neemt het aantal startconsulten toe, maar bereikt niet meer dan 30% t.o.v. begin 2020.

In de factsheet wordt er specifiek op COPD, psychosomatische klachten, lage rugklachten en ontwikkelingsstoornissen ingezoomd. Opvallend is dat de daling in het aantal consulten voor ontwikkelingsstoornissen het grootst is met 72%. Van deze aandoening blijft het herstel van het aantal consulten ook relatief achter.

Vorige artikel Windesheim wil opleiding Oefentherapie starten
Volgende artikel Oefentherapiepraktijken blijven open

Nieuwsbrieven

Ben je op zoek naar eerdere nieuwsbrieven van VvOCM, stuur dan een mail naar info@vvocm.nl