Search

VvOCM Vereniging van Oefentherapeuten

Nieuws

Word lid van VvOCM

Nieuws

1 juni Dag van de Oefentherapeut!

woensdag 1 juni 2022 / Categorieën: Niet-leden

Vandaag is het de Dag van de Oefentherapeut! Deze dag laten we niet onopgemerkt voorbij gaan. We zijn dan ook trots op het goede werk van de oefentherapeut.

Gezonde houding en beter bewegen

Oefentherapeuten helpen om een gezonde houding aan te leren en om beter en soepel te bewegen. Heb je pijn bij het staan, zitten, liggen of juist tijdens het bewegen? Gaat bewegen moeilijk? Of raak je snel buiten adem? Oefentherapie maakt je sterker, fitter én vermindert de pijn.

Persoonlijke situatie als uitgangspunt

Tijdens het behandeltraject staat jouw persoonlijke situatie centraal. Het gaat er namelijk om dat jij leert om jezelf nieuw (beweeg-)gedrag eigen te maken. Naast motoriek en houding nemen oefentherapeuten ook cognitie, motivatie, emotie en de sociale en fysieke omgeving mee in het opstellen van een behandelplan.

Meer over de Dag van de Oefentherapeut

Waarom op 1 juni? Op deze dag ruim 100 jaar geleden startte de eerste opleiding voor oefentherapie. Hiermee is de basis onder het beroep van de oefentherapeut gelegd.

Zoek jij een oefentherapeut bij jou in de buurt? Maak gebruik van onze praktijkvinder.

Vorige artikel Informatie voor de patient op jouw website
Volgende artikel Online Symposium opleiding oefentherapie - juni 2022