Search

VvOCM Vereniging van Oefentherapeuten

Nieuws

Word lid van VvOCM

Aanpassing beleid quarantaine en bron- en contactonderzoek

Aanpassing beleid quarantaine en bron- en contactonderzoek

vrijdag 9 juli 2021 / Categorieën: Niet-leden

Door het hoge vaccinatietempo groeit het aantal mensen dat immuun is voor COVID-19. Daarom is het beleid voor bron- en contactonderzoek op donderdag 8 juli 2021 aangepast. Als je voldoet aan onderstaande voorwaarden dan hoef je niet in quarantaine. Wel gelden er regels na contact met een positief getest persoon. Deze regels zijn afhankelijk van het type contact, je vindt ze hier.

  • Je hebt meer dan 14 dagen geleden een tweede vaccinatie gehad met het vaccin van AstraZeneca, Pfizer of Moderna. 
  • Het is meer dan 14 dagen geleden dat je één prik hebt gehad met het vaccin van Janssen.
  • Je hebt meer dan 14 dagen geleden één prik gehad (met een van de vaccins die in Nederland gebruikt worden) en had daarvoor COVID-19.
  • Je had de afgelopen 6 maanden COVID-19.

Natuurlijk blijft het belangrijk om je gezondheid goed in de gaten te houden. Krijg je klachten die passen bij het coronavirus? Laat je dan altijd testen en gebruik dan nooit een zelftest. De voorwaarden en adviezen vind je ook op de website van het RIVM.

Vorige artikel Nieuwe richtlijn HASP-paramedicus
Volgende artikel Pilots Regionale Samenwerking van start

Nieuwsbrieven

Ben je op zoek naar eerdere nieuwsbrieven van VvOCM, stuur dan een mail naar info@vvocm.nl