Search

VvOCM Vereniging van Oefentherapeuten

Nieuws

Word lid van VvOCM

Nieuws

Meldingen aan inspectie: nieuwe leidraad

donderdag 7 november 2013 / Categorieën: Niet-leden

Onlangs hebben oefentherapeuten (werkzaam in meermanspraktijken) een brief ontvangen van de Inspectie voor de Gezondheidszorg over de nieuwe ‘Leidraad meldingen IGZ 2013’.

 

 

 

De IGZ houdt toezicht op kwalitatief goede en veilige zorg en grijpt in als een zorgaanbieder deze zorg onvoldoende kan waarborgen. Meldingen van (collega-)zorgaanbieders zijn hiervoor een belangrijke informatiebron. Zorgaanbieders zijn verplicht om bepaalde incidenten te melden bij de inspectie. De regels en procedures voor meldingen door zorgaanbieders zijn te vinden in de ‘Leidraad meldingen’. Deze Leidraad is onlangs vernieuwd. De komst van de nieuwe Leidraad is van belang, omdat de eisen die gelden voor verplichte meldingen door zorgaanbieders hierdoor veranderen. Ook het online meldingenformulier is hiermee veranderd.

 

Let op: het gaat hier dus om de melding van een zorgaanbieder over een andere zorgaanbieder.

Kijk op de website van het IGZ voor meer informatie: www.igz.nl/melden

Vorige artikel Blended Cursus ‘Werken met een meldcode huiselijk geweld'
Volgende artikel Ketenzorg voor chronische pijnpatiënt steeds dichterbij